Bejelentkezés



Időjárás

Szavazás

Értékelje a sugásfürdői sípályát!

Üzenőfal

Legújabb üzenet: 3 hete
  • Kovacs Melinda:
    Kiado garzon lakast keresek sepsiszentgyorgyon,akinek van,kerem segitsen a 0749845593-as telefonszamon,koszonom
  • Orsolya-Katinka:
    EElado 4 szobas lakas Sepsiszentgyorgyon a Stadion utcaba.Erdeklodni a 0743968517
  • Bántó Lídia:
    Kiadó lakás, a Puskás Tivadar hirdetéssel kapcsoaltban érdeklődni lehet 0040735500840.
  • Bántó Lídia:
    Hosszútávra kiadó egy 2 szobás, II. emeleti tömbházlakás felújítva, bútorozva, saját hőközpontival ellátva a Puskás Tivadar utcában! A lakás bérleti díj 130 eur/hónap + rezsi. A bérleti díj alkuképes. Két havi kaució szükséges.
  • okos claudia:
    Eladó 2 szobás lakást keresek Sepsiszentgyörgyön. Érdeklődni lehet privátban . 0749901625

Csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzenetet

A nap képe

A nap képe

Programtervezet

 

Vasárnap – április 18.

19:00               Nyitó hangverseny: Varnus Xavér (CAN) orgonakoncert – a koncert főtámogatója Ferencváros

Önkormányzata / Krisztus Király katolikus templom

 

Hétfő – április 19.

10:00               Bábszínház: Lőrincz Zsuzsa: Badzika – Griff Bábszínház (Zalaegerszeg) / Tamási Áron Színház,

Kamaraterem

11:00               Bábszínház: Benedek Elek: Mátyás király és a kolozsvári bíró – Keljfeljancsi Komédiás

Kompánia (Kolozsvár) / Szakszervezetek Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

12:00               Bábszínház: Lőrincz Zsuzsa: Badzika – Griff Bábszínház (Zalaegerszeg) / Tamási Áron Színház,

Kamaraterem

13:00               Bábszínház: Benedek Elek: Mátyás király és a kolozsvári bíró – Keljfeljancsi Komédiás

Kompánia (Kolozsvár) / Szakszervezetek Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

14:00               Bábszínház: Orbán Ferenc–Porzsolt Erzsébet: Mozsikácska – Tamási Áron Színház, Cimborák

Bábtagozat / Tamási Áron Színház, Báb-stúdió

16:00               Kiállításmegnyitó: Multimédiás várostörténeti kiállítás – Sepsiszentgyörgy Polgármesteri

Hivatalának szervezésében / Lábasház

17:00               Történelmi előadás: A sepsiszentgyörgyi ipari társulások története 18721926 között

Józsa Lajos / Székely Nemzeti Múzeum, Bartók terem

17:00               Színház: A pincér dalai – Szabó Tibor és zenekara (Weöres Sándor Színház Szombathely) /

Tamási Áron Színház, Kamaraterem

18:00               Bábszínház: Kortárs erdélyi költők: Levél helyett – Tamacisza Társulat (Marosvásárhely) /

Tamási Áron Színház, Báb-stúdió

18:00               Kiállításmegnyitó: Körülöttünk lent és fent – Gothárd Veronika képzőművészeti kiállítása /

Míves ház

19:00               Kórusművek: a Mikes Kelemen Főgimnázium, a Székely Mikó Kollégium diákkórusainak és a

Plugor Sándor Művészeti Líceum Eufónia kórusának és Szerenád zenekarának közös koncertje /

Krisztus Király katolikus templom

19:00               Bemutató: Gorkij: A nap fiai – Tamási Áron Színház, rendező: Zakariás Zalán / Tamási Áron

Színház, Nagyterem

20:00               Lemezbemutató koncert: Tudtam én... nemEZ együttes / Szakszervezetek Művelődési Háza,

Lajtha László Stúdióterem

22:00               Koncert: MGT Trio (Szabó „Tibke” Tibor és zenekara) / Di Stefano bár

 

Kedd – április 20.

10:00               Bábszínház: Dió Zoltán: Magelona históriája – az Árkádia Ifjúsági és Gyermekszínház Lilliput

Társulata (Nagyvárad) / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

11:00               Bábszínház: Mese morzsák – Tamacisza Társulat (Marosvásárhely) / Szakszervezetek Művelődési

Háza, Lajtha László Stúdióterem

12:00               Bábszínház: Dió Zoltán: Magelona históriája – Árkádia Ifjúsági és Gyermekszínház, Lilliput

Társulat (Nagyvárad) / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

13:00               Bábszínház: Mese morzsák – Tamacisza Társulat (Marosvásárhely) / Szakszervezetek Művelődési

Háza, Lajtha László Stúdióterem

17:00               Bábszínház: Kukucs! – BabeşBolyai Tudományegyetem, Színház és televízió kar III. éves

színészhallgatói / Szakszervezetek Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

17:00               Színház: A pincér dalai – Szabó Tibor és zenekara (Weöres Sándor Színház Szombathely) /

Tamási Áron Színház, Kamaraterem

17:00               Színház: Manej Andrei Mureşanu Színház / a Tamási Áron Színház előcsarnoka

17:00               Kiállításmegnyitó: Ezer Székely Leány Napja képekben – Ádám Gyula fotókiállítása / Lábasház

17:00               Kiállításmegnyitó: Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművészek Szövetségének tárlata /

Kónya Ádám Művelődési Ház

17:00               Színház: 20/20 – Yorick Stúdió (Marosvásárhely), szervezők: Bod Péter Megyei Könyvtár,

Kovászna Megyei Művelődési Központ, Árkosi Művelődési Központ / Bod Péter Megyei Könyvtár,

Gábor Áron terem

18:00               Színház: Robert Thomas: Szegény Dániel – Visky Árpád Színjátszó Társulat / Kónya Ádám

Művelődési Ház

18:30               Bemutató: Sárkányölő (táncjáték) Háromszék Táncegyüttes, rendező: Ivácson László /

Szakszervezetek Művelődési Háza

19:30               Bábszínház: Ibusár – felnőtt előadás, Griff Bábszínház (Zalaegerszeg) / Tamási Áron Színház,

Báb-stúdió

20:00               Színház: 20/20 – Yorick Stúdió (Marosvásárhely), szervezők: Bod Péter Megyei Könyvtár,

Kovászna Megyei Művelődési Központ, Árkosi Művelődési Központ / Bod Péter Megyei Könyvtár,

Gábor Áron terem

20:00               Színház: Márai Sándor: Eszter hagyatéka – Katona József Színház (Kecskemét) / Tamási Áron

Színház, Nagyterem

21:00               Cserháti Zsuzsa emlékkoncert / Szakszervezetek Művelődési Háza

 

Szerda – április 21.

9:30                 Bábszínház: Fazakas Mihály: Ludas Matyi – Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház (Marosvásárhely) /

Szakszervezetek Művelődési Háza

10:00               Bábszínház: J. Lawson: Eljöhetnél hozzám! – PUCK Bábszínház (Kolozsvár) / Tamási Áron

Színház, Báb-stúdió

10:30               Előadás: A reneszánsz (világ)irodalmának hatása a magyar és román kultúrára

Shakespeare Alapítvány és a BBTE Sepsiszentgyörgyre kihelyezett Gazdaságtan tagozata /

új egyetemi campus

11:00               Bábszínház: Fazakas Mihály: Ludas Matyi – Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház (Marosvásárhely) /

Szakszervezetek Művelődési Háza

11:45               Megéri! – általános műveltségfejlesztő vetélkedő – Shakespeare Alapítvány és a BBTE

Sepsiszentgyörgyre kihelyezett Gazdaságtan tagozata / új egyetemi campus

12:00               Bábszínház: J. Lawson: Eljöhetnél hozzám! – PUCK Bábszínház (Kolozsvár) / Tamási Áron

Színház, Báb-stúdió

13:00               Lemezbemutató gyermekkoncert: Kerekecske esztendőcske – Orbán Ferenc és barátai /

Tamási Áron Színház, Kamaraterem

17:00               Cseh Tamás emlékkoncert / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

17:00               Kiállításmegnyitó: Népi használati tárgyak az Árkosi Tájmúzeum anyagából (Bálinth Zoltán

gyűjtése) / a Lábasház előtt

18:00               Színház: Visky András: Visszaszületés – Kolozsvári Állami Magyar Színház / Tamási Áron Színház,

Nagyterem

18:00               Kiállításmegnyitó: Absztrakt. Egy pillanat története – Alina Bîrlă fotókiállítása / Di Stefano bár

19:00               Koncert: Rockquiem – Rock mise Snaps Vocal Band / Evangélikus templom

20:30               Jazz kocsma: Session Jazz Band / Di Stefano bár

21:00               Bábszínház: Ágai Ágnes: Önarckép fintorokkal – felnőtt előadás, Tamási Áron Színház,

Cimborák Bábtagozat / Tamási Áron Színház, Báb-stúdió

21:00               Színház: Visky András: Visszaszületés – Kolozsvári Állami Magyar Színház / Tamási Áron Színház,

Nagyterem

22:00               Jazz kocsma: Bíró EszterFödő Sándor duó (Budapest) / Di Stefano bár

 

Csütörtök – április 22.

9:00                 IV. Gyerekszínjátszó Találkozó/ Váradi József Általános Iskola

10:00               Bábszínház: Benedek Elek: Sómese – Tamási Áron Színház, Cimborák Bábtagozat / Tamási Áron

Színház, Báb-stúdió

11:00               Szent György Expo – Megnyitó / Sportcsarnok

12:00               Bábszínház: Grimm testvérek: Jancsi és Juliska – Csiky Gergely Állami Magyar Színház

(Temesvár) / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

13:00               Bábszínház: Benedek Elek: Sómese – Tamási Áron Színház, Cimborák Bábtagozat / Tamási Áron

Színház, Báb-stúdió

14:00               Bábszínház: Grimm testvérek: Jancsi és Juliska – Csiky Gergely Állami Magyar Színház

(Temesvár) / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

17:00               A sepsiszentgyörgyi aranylakodalmasok felköszöntése / Házasságkötő terem

18:00               Színház: Fizetek, főúr Tranzit Színház (Budapest), rendező-művészeti vezető: Kátai István /

Tamási Áron Színház, Kamaraterem

18:00               Színház: Robert Thomas: Szegény Dániel – Visky Árpád Színjátszó Társulat / Kónya Ádám

Művelődési Ház

18:00               Az Apor-kódex hazajött! nemesmásolat-kiállítás és konferencia / Székely Nemzeti Múzeum,

Bartók terem

18:00               Színház: William Shakespeare: Hamlet – M Studio, rendező: Uray Péter / Szakszervezetek

Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

20:00               Színház: Fizetek, főúr Tranzit Színház (Budapest), rendező-művészeti vezető: Kátai István /

Tamási Áron Színház, Kamaraterem

20:30               Jazz kocsma: St. George Quintet / Di Stefano bár

22:00               Jazz kocsma: Kovács Linda Quartet (Budapest) / Di Stefano bár

23:30               Jazz kocsma: Lucian Nagy Sextet (Temesvár – Marosvásárhely)/ Di Stefano bár

 

Péntek – április 23.

11:00               Történelmi lovas életképek: Érkezés, táborverés, a jurta felhúzása / a Sportcsarnok mellett

12:00               Történelmi lovas életképek: Lovasíjász és huszár felvonulás / a Sportcsarnok mellett

13:00               Hagyományőrző lovagi vetélkedő: Légy te Szent György Lovagja – Erdélyi Magyar Ifjak és a

Székely Mikó Kollégium Diáktanácsa / a Bod Péter Megyei Könyvtár mögött

13:00               Kerekasztal-beszélgetés: Egy lépés a jövőért / Roma Közösségi Ház,Őrkő

14:00               A Néri Szent Fülöp iskola diákjainak műsora / Roma Közösségi Ház, Őrkő

14:00               Az Albatros folyóirat bemutatója és Gheorghe Simota festménykiállítása / Nicolae Colan

Dokumentációs Központ

15:30               Sátornyitó koncert: Seri Albastre csoport / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás

vendéglő előtt

15:45               Műhelymunka

Ifjúsági szervezetek kiállításai / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

16:00               Táncjáték: A tizedik vőlegény – Duna Táncműhely / Szakszervezetek Művelődési Háza, Lajtha

László Stúdióterem

16:00               Sátornyitás / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

16:00               Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, táborlátogatás / a Sportcsarnok mellett

16:30               Fotókiállítás / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

16:30               Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt – iratkozás / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a

Sugás vendéglő előtt

17:00               Beszélgetések a Debate Club Sepsiszentgyörgy diákjainak vezetésével

Helyi hip-hop és beatbox előadók fellépése

Autogramosztás: Puya / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

17:00               Reneszánsz táncoktatás / a Vásári színpad előtt

18:00               Tánc: Etűdök a Művészeti Népiskola balett tagozata, rendező-koreográfus: Benkő Gizella,

jelmezek: Szász Éva / Tamási Áron Színház, Nagyterem

18:00               Kontakt Improvizáció Jam – mindenki számára nyitott szabad tánc, a bemelegítőt Gothárd

Veronika tartja / Kós Károly utca 78. szám

18:00               Közönségtalálkozó: Magna Cum Laude / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

18:00               Karaoke Party / Energy Play Club

18:30               Képzőművészeti kiállítás: Mester és tanítványa 2., Juraj Bartusz György és tanítványa,

Radoslava Macejová közös tárlata (Szlovákia) / MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér

19:00               Táncjáték: A tizedik vőlegény – Duna Táncműhely / Szakszervezetek Művelődési Háza,

Lajtha László Stúdióterem

19:00               Közönségtalálkozó: Desperado / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

19:00               Színház: 5. Sally Mezei Gabriella színművésznő egyéni előadása (Tomcsa Sándor Színház

Székelyudvarhely) / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

19:00               PostAll Session filmvetítés: Vakondok (dokumentáció Budapest szubkultúráiról) / a régi

posta épülete

19:30               Történelmi lovas életképek: Tábortűz / a Sportcsarnok mellett

20:00               Karaoke Night – slágerek késő éjszakáig / Román Fiatalok a Közösségért sátor és a HÁRIT

sátor, a Sugás vendéglő előtt

20:30               Jazz kocsma: Snaps Vocal Band / Di Stefano bár

21:00               Blues Pub: Vali Răcilă „Sir Blues”(Botoşani) / Old Man’s Pub

21:00               Lemezbemutató koncert: Eresszed, hogy menjen – Heveder zenekar / Szakszervezetek

Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

21:00               PostAll Session kapunyitás: Tüzes műsor – M Stúdió / a régi posta épülete előtt

22:00               PostAll Session: audiovizuális buli / a régi posta épülete

Fellépők: The Filters

Anima Sound System (HU)

Dj Beast ft. Mc Slowmotion

Dj Savage ft. Mc Fantom (HU)

Vj Photone, Vj Kholem, perkúciók és tűzzsonglőrködés

22:00               Szent György-napi évadzáró táncház, zenél Pali Marci és zenekara (Szék) / Szakszervezetek

Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

22:00               Jazz kocsma: Kozma Orsi Quartet (Budapest) / Di Stefano bár

22:30               Blues Pub: Blúz Bend / Old Man’s Pub

23:00               Rockhangár: Iron Maidnem, KaFeBar, Crossholder közönségtalálkozó és rockest /

Szakszervezetek Művelődési Háza

23:00               Playboy disco party: Spigiboy(HU) / El Passo

23:00               Házibuli DJ Benny-vel / Energy Play Club

24:00               Folk koncert: Cenaclul Adolescent

Játékest/ Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

 

Szombat – április 24.

6:00               Történelmi lovas életképek: Trombitás ébresztő / a Sportcsarnok mellett

6:30               Történelmi lovas életképek: Tábori ébredés, lópucolás, etetés / a Sportcsarnok mellett

9:00               Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás / a Sportcsarnok mellett

10:00                XX. Gáll Lajos Futónap – Gáll Lajos Futókör / indulás a Szent József katolikus templom elől

10:00                Kiállításmegnyitó: Húsz év cserkészet Háromszéken (19902010), megtekinthető 24-én 1018

óra között és 25-én 1015 óra között / Gyermekek Palotája

10:00                Erdélyi szabadtűzi bográcsfőző verseny – az ASIMCOV, SVESZ és Sepsi Rádió szervezésében /

Park vendéglő előtti tér

Fellépők: Gyimesi népdalok – Antal Tibor és Tímár Viktor

Show-tánc – Tini Dance Center (Székelyhíd)

Mulatós dalok – Tomi és a roma lányok, László Attila, Majláth Attila

10:00               Kézműves tevékenységek – Szentgyörgyi Ifjúsági Klub és Polaris Egyesület / HÁRIT ifjúsági

sátor, a Sugás vendéglő előtt

10:30               Városnapi könyvtér: Könyvcserebere – Bod Péter Megyei Könyvtár programja / HÁRIT ifjúsági

sátor, a Sugás vendéglő előtt

11:00               Városnapi könyvtér: Gyermekkönyv-böngésző – Bod Péter Megyei Könyvtár programja / HÁRIT

ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

11:00               Bábszínház: Ion Creangă: Fata babei şi fata moşneagului Andrei Mureşanu Színház

Színházműhely gyerekeknek / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

11:00               Előadás: Fiatal sikeres vállalkozók – Junior Business Club / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás

vendéglő előtt

11:00               Streetball verseny (iratkozás a helyszínen 10:30-ig) / a Tribel vendéglő előtt

11:00               Fafaragó műhely Gyermekek Palotája / a Vásári színpad mellett

12:00               Városnapi könyvtér: a Könyvkelengye programjának ünnepélyes elindítása– Bod Péter Megyei

Könyvtár programja / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

12:00               Gyermekdalok – blockflote koncert, Crescendo együttes / Román Fiatalok a Közösségért sátor,

a Sugás vendéglő előtt

12:00 Ifjúsági tevékenységek / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

12:00               Bike trial/BMX – Szent György-napi kerékpáros ügyességi verseny / a Szakszervezetek

Művelődési Háza előtt

12:00               PostAll Session: Szappancsúszda / Mihai Viteazul tér

12:30               Mi vagyunk a város – a Mihai Viteazul Főgimnázium elemistáinak dalos, táncos előadása /

Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

13:00               Városnapi könyvtér: Veress Zoltán: Irgum-Burgum Benedek könyvbemutató – Bod Péter

Megyei Könyvtár programja / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

13:00               Treasure Hunt: kezdődik a kincskereső vetélkedő / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a

Sugás vendéglő előtt

13:30               Városnapi könyvtér: Könyvcserebere – Bod Péter Megyei Könyvtár programja / HÁRIT ifjúsági

sátor, a Sugás vendéglő előtt

14:00               Történelmi lovas életképek: Lovasíjász bemutató / a Sportcsarnok mellett

14:00               Koncert: Huniadi Cantores reneszánsz együttes (Vajdahunyad) / Székely Nemzeti Múzeum,

Bartók terem

14:00               Afrika nap: Afrikai hangszerkiállítás és bemutató – Fehér Károly és Saïd Tichiti (Budapest) –

www.ethnosound.hu / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

15:00               Történelmi lovas életképek: Baranta bemutató / a Sportcsarnok mellett

15:00               Afrika nap: Világutazók fóruma – beszélgetés afrikautazó szentgyörgyiekkel / HÁRIT ifjúsági

sátor, a Sugás vendéglő előtt

15:00               PostAll Session: Élő szoborpark / a régi posta épülete előtt

16:00               Történelmi lovas életképek: Huszár bemutató / a Sportcsarnok mellett

16:00               Afrika nap: Afrikai dobshow – Fehér Károly és zenésztársai/ HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás

vendéglő előtt

16:00               PostAll Session: Extrém sport bemutató / a régi posta épülete előtt

17:00               Kiállításmegnyitó: Kiskunhalas – ma, Ternyák Jenő fotográfus munkái / Lábasház

17:00               Telefondobó veseny / a Tribel vendéglő előtt

17:00               Beszélgetések a Debate Club Sepsiszentgyörgy diákjainak vezetésével

Helyi pop és rock előadók fellépse

Autogramosztás: Compact / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

18:00               Treasure Hunt díjkiosztó / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

18:00               Színház: Részletek a bolyongás meséiből Osonó Diákszínház, rendező: Fazakas Misi /

Mikes Kelemen Főgimnázium, díszterem

18:00 Sepsiszentgyörgy legerősebb embere – bemutató és verseny (iratkozás 15:00 órától) /

a Tribel vendéglő előtt

18:00               Tábortüzes gitárest / Energy Play Club

18:30               Sört csapol a város legszebb lánya / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

19:00               Színház: William Shakespeare: Romeo & Julia – M Studio, rendező: Uray Péter /

Szakszervezetek Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

19:00               Koncert: Crazy Snowman / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

19:00               PostAll Session filmvetítés: Extrém sportok / a régi posta épülete

20:00               Koncert: Hot Snow Storm (Gyergyószentmiklós)/ HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

21:00               Szent György-napi évadzáró táncház, zenél Pali Marci és zenekara (Szék) / Szakszervezetek

Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

21:00               Magyar Sláger Party / Energy Play Club

21:00               Lemezlovas ésstreetdance verseny helyi ifjúsági egyesületek szervezésében / Román Fiatalok

a Közösségért sátor és a HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

21:00               Blues Pub: Próba Után Lacikánál Borozunk / Old Man’s Pub

21:00               PostAll Session kapunyitás: Tüzes műsor– Playground Crew / a régi posta épülete előtt

22:00               Blues Pub: Confusion / Old Man’s Pub

22:00               Nagydiszkó / Szakszervezetek Művelődési Háza

22:00               Afrika nap: Chalaban koncert afrikai (marokkói) autentikus és fúziós zene

www.chalaban.com / Tamási Áron Színház, előcsarnok

22:00               PostAll Session: audiovizuális buli / a régi posta épülete

Fellépők: Dj Goranga

Dj Vida G ft. Mc. Columbo (HU)

Dj Grid ft. Mc Slowmotion

Dj Mozer és Dj Rigodon

Vj Photone, Vj Kholem, perkúciók és tűzzsonglőrködés

23:00               Hungarissimo fergeteg-party: DJ Dominique (HU) / El Passo

23:30               Blues Pub: Marcian Petrescu şi trenul de noapte / Old Man’s Pub

 

Vasárnap – április 25.

7:00                 Horgász verseny / Állomás negyed, Lengyel tó

10:00               Ifjúsági óra / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

10:15               Duatlon (iratkozás 9 órától) – Alpin Sport Egyesület / indulás a Szent József katolikus templom

elől

11:00               Sétalovagoltatás lovakkal és pónilovakkal – a Köröspataki Lovarda programja (16 óráig) / a

Sportcsarnok mellett

11:00               Hagyományok és modernitás

Hagyományos román népi mulatság: Táncos vigasság, közreműködnek aGrup ‘89 (Bodzaforduló),

Ciobănaşul (Bodzaforduló), Mărţişor (Kolozsvár), Românaşul (Csíkszereda) és a Mureşul

(Marosvásárhely) együttesek

Hagyományos étkek bemutatója: bulz és palacsinta – a Constantin Brâncuşi Iskolacsoport

diáktanácsa / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

12:00               Hagyományos Szent György-napi ökörsütés / Park vendéglő előtti tér

Fellépők: Maros, Nyárád és Küküllő menti népdalok – Diós Brigitta-Borbála (Marosvásárhely)

Magyar népdalok és nóták – Nótázó zenekar és szólistái

Megzenésített versek – Tókos Melinda

12:00               Játékmaraton / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

12:30               Kiállításmegnyitó: Eurocarpatica kiadó – 10 év a román kultúra szolgálatában / Kovászna –

Hargita Európai Tanulmányi Központ

13:00               Pro Urbe-díjátadó ünnepség, zenél a Huniadi Cantores reneszánsz együttes (Vajdahunyad) /

Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem

13:30               Vallástörténeti kiállítás/ A Román Szellemiség Múzeuma, Ortodox katedrális

15:00               Ifjúsági tevékenységek / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

16:00               Színház: Molnár Ferenc: Liliom – M Studio, rendező: Rusznyák Gábor / Szakszervezetek

Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

16:00               Vetítés: Olt-takarítás 20082009 Lármafa Egyesület / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás

vendéglő előtt

17:00               Kamionhúzó verseny (iratkozás 14:00 órától) / a Tribel vendéglő előtt

18:00               Humoróra: fellép Zsók Levente és a Háromszéki Humorshow versenyzői / HÁRIT ifjúsági sátor,

a Sugás vendéglő előtt

18:30               Színház: Részletek a bolyongás meséiből Osonó Diákszínház, rendező: Fazakas Misi / Mikes

Kelemen Főgimnázium, díszterem

20:00               Meteorozás / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

21:00               Buli: Tűzijáték a Hárit sátorban / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

21:00               Jazz-rock koncert: Prog.Organ Quartet / Di Stefano bár

23:00               Élőzenés Szent György-napi After Party / Energy Play Club

 

Állandó programok

 

Április 1825.                        Fotókiállítás:Vallomások – Steigerwald Tibor munkái / Krisztus Király katolikus

templom

Április 1925.                        Körülöttünk lent és fent – Gothárd Veronika képzőművészeti kiállítás

Nyitva tartás: hétköznapokon 9 és 19 óra között, hétvégén 11 és 18 óra között /

Míves ház

Április 1925., 9:0013:00        Film alkotóműhely Fischer Gábor budapesti filmrendező vezetésével /

Gyermekek Palotája

Április 1925.                        Régészeti kiállítás: A Hargita megyei, pálfalvi, csík-csomortáni kísérleti

régészeti tábor Nyitva tartás: hétköznapokon 9 és 17 óra között, hétvégén 10

és 18 óra között / Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma

Április 2025.                        Néprajzi kiállítás: Agyagcsodák a Székely Nemzeti Múzeum kályhacsempéiből

Történelmi kiállítás: In memoriam Gábor Áron (18141849)

Nyitva tartás: hétköznapokon, 9 és 16 óra között, hétvégén 9 és 14 óra között /

Székely Nemzeti Múzeum

Április 2025., 11:0018:00      Ezer Székely Leány Napja képekben– Ádám Gyula fotókiállítása / Lábasház

Április 2025., 11:0018:00      Kiskunhalas – ma, Ternyák Jenő fotográfus munkái / Lábasház

Április 2025., 15:0024:00      Absztrakt. Egy pillanat története – Alina Bîrlă fotókiállítása / Di Stefano bár

Április 2225., 10:0021:00      Népi használati tárgyak az Árkosi Tájmúzeum anyagából (Bálinth Zoltán gyűjtése)

/ a Lábasház előtt

Április 2225., 10:0017:00      Látvány-esztena/ Sportcsarnok

Április 2225.                        Szent György EXPO nemzetközi kiállítás és vásár

Megtekinthető április 25-ig naponta 10 és 18 óra között,vasárnap 17óráig. /

Sportcsarnok

Április 23. – május 10.,           Képzőművészeti kiállítás: Mester és tanítványa 2., Juraj Bartusz György és

11:0019:00                         tanítványa, Radoslava Macejová közös tárlata (Szlovákia) / MAGMA Kortárs

Művészeti Kiállítótér

Április 2324., 12:0018:00      PostAll Session: fotókiállítás, installáció, graffiti és gördeszkalap

festés meghívott művészekkel, téma: a gesztus / a régi posta épülete

Április 2325.                        Lelki tanácsadás: Az együttivástól az együttérzésig – országos találkozó a

Szemerjai Református Egyházközség, az Erdélyi Református Egyházkerület

Református Mentő Missziója és a Bonus Pastor Alapítvány szervezésében / Írisz-ház

Április 2325., 12:0002:00      HÁRIT ifjúsági sátor (április 25-én, vasánap 22 órakor sátorzárás)

Április 2325., 15:0017:00      Afrikai vásár – Lármafa Egyesület / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

Április 2325., 12:0002:00      Román Fiatalok a Közösségért sátor (április 25-én, vasánap 22 órakor sátorzárás)

Április 2325., 11:0019:00      Műfalmászás – Alpin Sport Egyesület / Erzsébet park

Április 2325., 10:0017:00      Ládamászás – Jacko Sport / Erzsébet park

Április 2425., 16:0023:00      Szent György-napi cigánybál, az Amenkha Egyesület szervezésében / Szent

György Palota

Április 2425., 10:0018:00      Kézműveskedj velünk! – Szabadtéri kézműves műhely / a Keleti Kárpátok

Nemzeti Múzeumának udvara

Április 2425.                        Kiállítás: Húsz év cserkészet Háromszéken (19902010), megtekinthető 24-én

1018 óra között és 25-én 1015 óra között / Gyermekek Palotája

Április 2425., 12:0018:00      Tollalinta gyerekváros – a Kovászna megyében működő Caritas programok

munkatársai és önkéntesei szervezésében / a kicsi Mikes udvara

 

Főszínpad Szabadság tér

Április 23., Péntek

12:00               A Szent György Napok fellépőinek ünnepi felvonulása

12:30               Vásármegnyitó: Antal Árpád András polgármester ünnepi köszöntője

12:40               A 20 éves Jubileumi VeszprémSepsiszentgyörgy Emlékfutás résztvevőinek érkezése

13:00               A Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekar (Réty) ünnepi hangversenye

16:00               Hangpróba: Magna Cum Laude

18:00               Show-tánc: Tini Dance Center és a B 612 Táncstúdió (Székelyhíd)

19:00               Rap koncert: Puya (Bukarest)

19:45               Pop koncert: Adri – Szinglik éjszakája (HU)

20:00               Pop koncert: Baby Gabi (HU)

21:00               Pop koncert: Desperado (HU)

22:00               Tánc-show: 4 for Dance (HU)

22:45               Koncert: Magna Cum Laude(HU)

 

Április 24., Szombat

12:00               Hangpróba: Deák Bill Blues Band (HU)

14:00               Atlantisz Fúvószenekar és Mazsorettcsoport (Uzon)

15:15               Indie-pop koncert: Sexy Pistols

16:15               A Bike Trial/BMX verseny díjkiosztója

16:30               Rap koncert: Raprodukció (HU)

18:00               Blues koncert: Téglagyári Megálló (Marosvásárhely)

19:30               Blues koncert: Deák Bill Blues Band (HU)

21:30               Rockkoncert:Compact – 30 éves jubileumi koncret

23:00               Eurodiszkó koncert: Bad Boys Blue (DE) – a Sepsi Rádió ajánlásával

 

Április 25., Vasárnap

12:00               Hangpróba: Fenyő Miklós és zenekara

14:00               Românaşul néptáncegyüttes(Csíkszereda)

15:00               Folklór műsor: a Maros Művészegyüttes román tagozata, szólisták: Leontina Pop, Dorina Oprea,

Dorina Grad, Maria Sântean Faghiura

16:30               A Maros Művészegyüttes ifjúsági néptánccsoportjának néptáncműsora

17:30               Kertem alját Nyárád vize mosítja – Diós Brigitta-Borbála népdalénekes (Marosvásárhely)

lemezbemutató koncertje

18:00               Musical show: Dolhai Attila és Janza Kata, a Budapesti Operettszínház művészei

19:15               Bajuszverseny – a Sepsi Rádió és a Székely Hírmondó szervezésében

20:00               Táncjáték: Sárkányölő Háromszék Táncegyüttes

21:00               Lézershow

21:30               Rock’n’roll show: Made in Hungaria – Fenyő Miklós és zenekara (HU) – a Székely Hírmondó

ajánlásával

23:00               Tűzijáték

Szent György téri színpad


Április 23., Péntek

13:00               Gyerekprogram: Ida Aerobic

14:00               Néptánc: az Ady Endre, Nicolae Colan és Gödri Ferenc iskolák néptánccsoportjai

15:00               Székely Mikó Kollégium néptáncegyüttese

16:00               Légy te Szent György Lovagja: Díjkiosztó Hagyományőrző lovagi vetélkedő az Erdélyi

Magyar Ifjak és a Székely Mikó Kollégium Diáktanácsának szervezésében, zenél az Erdélyi Dudások

régizene együttes (Vajdahunyad)

17:00               Etno koncert: Fabatka

18:00               Rockkoncert: Worldchanger (Gyermekek Palotája)

19:00               Gothic rockkoncert: Crossholder(HU)

20:10               Heavy metal koncert: KaFeBar(HU)

21:30               Heavy metal koncert: Iron Maidnem (HU)

23:30               Utcabál: Metropolis

 

Április 24., Szombat

10:00               Akiben sohasem csalatkozol – A Kis Apostolok Katolikus Ifjúsági Egyesület gyermek

csoportjának előadása

10:30               Az Împreună, Street Balet Gold Eye, Game Over és The Pink Panthers csoportok

táncbemutatója

11:00               Nép- és modern tánc – Gyermekek Palotája

12:00               Modern tánc – a baróti Művelődési Ház Syncron tánceggyüttese

12:30               Standard táncok – Kék hold táncklub

13:00               Amatőr flamenco tánccsoport

13:30               Lemezbemutató koncert: Gyimesi népdalok – Antal Tibor és Tímár Viktor

14:30               Hajlik a rózsafa magyarnóta társulat

15:30               Sportbemutató: Shoto-time Karate Show

16:00               Humoróra: HAHOTA kabaré

17:00               Mulatós zene: 3+2(Vajdaság)

19:00               Világzenei produkció: Jedam

20:15               Alternatív koncert: sZempöl zenekar

22:00               Alternatív koncert: Magashegyi Underground és Bocskor Bíborka (HU) – a transindex.ro

ajánlásával

24:00               Utcabál: Fiesta – latino party – Ritmo del Flamenco, Lucas Molina, Gilberto

 

Április 25., Vasárnap

10:30               Folklór műsor: Ciobănaşul néptáncegyüttes (Bodzaforduló)

11:00               Néptánc:Crescendo zenekar és a Grup 89 együttes (Bodzaforduló)

12:00               Folklór műsor: Mărţişor néptánccsoport (Kolozsvár)

13:00               Folklór műsor: Őrkő Hagyományőrző Néptáncegyüttes

14:00               Folklór műsor: A Kónya Ádám Városi Művelődési Ház Fenyőcske néptáncegyüttese

15:00               Mesehetes – rajzfilmslágerek gyerekeknek és felnőtteknek

16:00               Humoróra: Kusztos András

16:15               Humoróra: Open Stage – Székelylend

16:45               Lemezbemutató előadás: Fények és árnyak (megzenésített versek) Tókos Melinda

17:30               Váradi Roma Café (HU)

19:00               Tehetségkutató verseny: Talent-show gála

20:30               Szent György-napi tombolasorsolás


Vásári színpad – A Lábasház előtt


Április 23., Péntek

12:00              Népi gyermekjátékok – Csipike Óvoda Kukucsi Nagycsoportja

12:15              Verses-énekes összeállítás – Csipike Óvoda Step by step csoportja

12:30              Vásárosdi –  népi gyermekjátékok – Hófehérke Óvoda

12:45              Kutya van az ólban –  népi gyermekjátékok – Hófehérke Óvoda

13:00              Moldvai táncok –  Váradi József Általános Iskola II-E osztályos tanulói

13:15              Felcsíki táncok –  Váradi József Általános Iskola III-D osztályos tanulói

13:30              Moldvai táncok –  Váradi József Általános Iskola II-C osztályos tanulói

13:45              Moldvai táncok oktatása –  Virág Endre és Virág Imola vezetésével


Április 24., Szombat

12:00              Háromszéki táncok – Pinocchio Óvoda

12:15              Hajdú Csenge népdalokat énekel

12:30              Moldvai táncok – Váradi József Általános Iskola II-B osztályos tanulói

12:45              Felcsíki táncok – Váradi József Általános Iskola III-B osztályos tanulói

13:00              Szatmári táncok – Váradi József Általános Iskola IV-E osztályos tanulói

13:15              Felcsíki táncok oktatása – Virág Endre és Virág Imola vezetésével

14:00              Kerekecske esztendőcske – lemezbemutató koncert


Április 25., Vasárnap

12:00               Mezőségi táncok – Rozmaring Táncegyüttes (Alsórákos)

12:15               Az Őszirózsa Dalkör népdalokat énekel

12:30               Erdővidéki táncok – Rozmaring Táncegyüttes (Alsórákos)

12:45               Százlábú Néptáncegyüttes műsora

13:15               Moldvai táncok oktatása – Virág Endre és Virág Imola vezetésével

14:00               Gyermektáncház – a Guzsalyas Játszóház közreműködésével

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

 

(Forrás: w w w . s z e n t g y o r g y n a p o k . r o)

 
Hirdetés

Eseménynaptár

Hamarosan

2014. október 25., 11:00
Emlékműavatás Ozsdolán
2014. október 25., 19:00
Táncház
2014. október 25., 21:00
Táncház
2014. október 25.
Tehetségkutató verseny
2014. október 25.
Hajnal akar lenni
2014. október 25.
Méhes György Tehetségkutató Pályázat

Heti

2014. október 24., 11:00
Hangversenybérlet
2014. október 24., 16:00
Első világháborús sírok rendbetétele
2014. október 24., 17:00
Építészeti szemle
2014. október 24., 17:00
Kalendárium
2014. október 24., 18:00
A Székföldi Magyar Napok idei utolsó rendezvényére a hidvégi kultúrházban kerül sor szombaton 18 órá
2014. október 24., 18:00
Kós Károly Akadémia Kézdivásárhelyen
2014. október 24., 18:00
Voce Vita Énekegyüttes
2014. október 24., 19:00
Dinu Li­patti Fil­harmónia Conso­nantia Ka­ma­razenekara
2014. október 24., 19:30
Színjátszó-találkozó Sepsiszentgyörgyön
2014. október 24., 20:00
Kulturális események a Tein Teaházban
2014. október 24.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház e heti előadásai
2014. október 24.
Röviden
2014. október 24.
Háromszéki emlékfák nyomában
2014. október 25., 08:00
Esküvőre készülő fiatalok számára nyitó tánc betanitása a Táncstúdióban
2014. október 25., 08:45
Gombanap
2014. október 25., 09:00
Bedő Albert-emlékünnepség
2014. október 25., 11:00
Emlékműavatás Ozsdolán
2014. október 25., 17:00
Ovitánc – táncos mozgásforma óvódások és kisiskolások számára .
2014. október 25., 18:00
Kiss Béla és Petrovits István
2014. október 25., 19:00
Body-Art speciális alakformáló mozgásforma hölgyek számára
2014. október 25., 19:00
Táncház
2014. október 25., 20:00
Társasági tánctanfolyamok
2014. október 25., 21:00
Táncház
2014. október 25.
Tehetségkutató verseny
2014. október 25.
Fotópályázat
2014. október 25.
Gár­donyi Géza-emlékkiállítás
2014. október 25.
Mozgásművészeti ÉVAD- 2014-2O15 - új testformálási és táncoktatási lehetőségek
2014. október 25.
Irodalmi pályázat
2014. október 25.
Segítség szenvedélybetegeknek
2014. október 25.
Méhes György Tehetségkutató Pályázat
2014. október 25.
Hajnal akar lenni
2014. október 26., 19:00
Felolvasó-színházi est
A hét összes eseménye »

Önök írták

Szennyes-teregetés 2013. december 05. csütörtök, 16:45
Írta: hon hunor

Megbotránkozva olvastam minap a Háromszékben Kádár Gyula polgártársam álláspontját városi tanácsunk ama bölcs határozatával kapcsolatosan, mely szerint városunk területén tilos lett a nyilvános ruhaszárítás.

Bővebben » Olvasói hírek »

Önök küldték

Red Sea
Red Sea
Küldő: Szilaj Botond
Az önök képgalériája »

Sepsi-piac

Legfrissebb hirdetések
Médiapartnerek:
Háromszék
preload preload preload preload