BejelentkezésIdőjárás

Szavazás

Értékelje a sugásfürdői sípályát!

Üzenőfal

Legújabb üzenet: 3 éve, 9 hónapja
 • Ceglédi Csaba:
  Eltelt 9 nap de senkitől válasz nem érkezett.Mi itt Magyarhonban kicsit pörgősebbek vagyunk.Kösz
 • Ceglédi Csaba:
  Valami miatt a telefonszámok nem mennek át.0040267313649,0040267325679,
 • Ceglédi Csaba:
  A telefonszámok még egyszer:0040267313649,0040267325679,a kislányukat Babának szólítottuk,ma kb.27 éves.Nevem Ceglédi Csaba 7400.Kaposvár Tallián Gy. u.50.0036209477519.email:cegcsaba@gmail.com segítségüket köszönöm !
 • Ceglédi Csaba:
  családot.A telefonszámuk a régi így nem kapcsolható.A telefonszámok a következők:0040267313649,0040267325679,a Posta biztos tudja,hogy ezen számok mire változtak.A hölgy neve Costa Teréz a férje román,Doru-nak szólítottuk a kisleányt Bab
 • Ceglédi Csaba:
  Tisztelt Városlakók!A segítségüket kérném egy személy ill. a családja felkutatásában.Kb. 15 éve felejthetetlen napokat töltöttünk a városukhoz közeli Sugasfürdő erdészházában.Pár éve hiába próbálom felkutatni az akkori ismerős

Csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzenetet

A nap képe

A nap képe

Épül Kiskászon új temploma

Olvasóink értékelése: / 0
Értékelés:
2018. május 29. kedd, 07:20
Írta: Iochom István   
Kategória: Közélet
 

Kiskászonban, a közigazgatásilag Kézdiszentlélekhez tartozó apró településen a megrongálódott római katolikus templom tőszomszédságában található telken, amelyet az egyház megvásárolt, már felhúzták az új templom falait.

A torony emelése következik. A szerző felvételeOttjártunkkor javában zajlott a munka, az egyik építőmunkástól megtudtuk, hogy a templomtorony, majd a cserepezés következik, az épület végéhez plébániát toldanak. A szűk költségvetés ellenére a helyi önkormányzat idén is támogatja az építkezést, a szükséges pénz egy részét a hívek közadakozásából teremtették elő és a kézdiszentléleki egyházközség pályázati pénzekre is számít. Tavaly a megyei tanácstól is kaptak anyagi támogatást.

A kiskászoni új katolikus templom tervezője a kézdivásárhelyi Molnár István. A jelenlegi templom a kommunizmus idején, 1978 és 1984 között épült, és 1985-ben szentelték fel Árpád-házi Szent Margit tiszteletére. Székely kapu is került eléje, melynek virágmintáit a nyujtódi születésű néhai Jakabos István és a jelenleg Svédországban élő Marthi Alajos faragta. A régi templom homlokzatán, az emléktáblán ez olvasható: „Épült 1978–1984-ig Árpád-házi Szent Margit tiszteletére ft. Balázs György plébános és a kiskászoni egyházközség híveinek áldozatos munkájával”. Fala megrepedezett, ezért kell újat építeni. Balogh Tibor községi polgármester elmondása szerint azt szeretnék, ha idén tető alá kerülne, jövő esztendőben pedig felszentelhetnék. A jelenlegi templomot csak az új felszentelése után bontják le, addig a szentmiséket abban tartják.

Háromszék Napilap (www.3szek.ro)


 

Hozzászólások
 • Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Hirdetés

Eseménynaptár

Hamarosan

Nincs esemény

Önök írták

Szennyes-teregetés 2013. december 05. csütörtök, 15:45
Írta: hon hunor

Megbotránkozva olvastam minap a Háromszékben Kádár Gyula polgártársam álláspontját városi tanácsunk ama bölcs határozatával kapcsolatosan, mely szerint városunk területén tilos lett a nyilvános ruhaszárítás.

Bővebben » Olvasói hírek »

Önök küldték

1100 év, bizony szép kort megéltünk.
1100 év, bizony szép kort megéltünk.
Küldő: Dezsö János
Az önök képgalériája »

Sepsi-piac

Legfrissebb hirdetések
Médiapartnerek:
Háromszék
preload preload preload preload