BejelentkezésIdőjárás

Szavazás

Értékelje a sugásfürdői sípályát!

Üzenőfal

Legújabb üzenet: 1 éve, 10 hónapja
 • Ceglédi Csaba:
  Eltelt 9 nap de senkitől válasz nem érkezett.Mi itt Magyarhonban kicsit pörgősebbek vagyunk.Kösz
 • Ceglédi Csaba:
  Valami miatt a telefonszámok nem mennek át.0040267313649,0040267325679,
 • Ceglédi Csaba:
  A telefonszámok még egyszer:0040267313649,0040267325679,a kislányukat Babának szólítottuk,ma kb.27 éves.Nevem Ceglédi Csaba 7400.Kaposvár Tallián Gy. u.50.0036209477519.email:cegcsaba@gmail.com segítségüket köszönöm !
 • Ceglédi Csaba:
  családot.A telefonszámuk a régi így nem kapcsolható.A telefonszámok a következők:0040267313649,0040267325679,a Posta biztos tudja,hogy ezen számok mire változtak.A hölgy neve Costa Teréz a férje román,Doru-nak szólítottuk a kisleányt Bab
 • Ceglédi Csaba:
  Tisztelt Városlakók!A segítségüket kérném egy személy ill. a családja felkutatásában.Kb. 15 éve felejthetetlen napokat töltöttünk a városukhoz közeli Sugasfürdő erdészházában.Pár éve hiába próbálom felkutatni az akkori ismerős

Csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzenetet

A nap képe

A nap képe

Újból működik a toronyóra

Olvasóink értékelése: / 0
Értékelés:
2018. május 17. csütörtök, 07:36
Írta: Bokor Gábor   
Kategória: Közélet
 

Több évtized után újból mutatja a pontos időt a nagyborosnyói református templom toronyórája. A felújított óraszerkezetbe néhány korszerű alkatrészt is beszereltek, így műholdról vett adatok alapján állítja be magát – tudtuk meg Németh Zoltán lelkipásztortól.

A nagyborosnyói református templom. A szerző felvételeA toronyba szerelt, négylapú időmérő (a torony mind a négy oldalán van számlap, ezek is újak) reggel hét és este nyolc óra között a kisharangon üti a negyedórákat, az egész órákat a nagyharangon kongatja. Éjszaka – a környékbeliek nyugalma érdekében – hallgat. Korábban naponta fel kellett húzni – ez a harangozó feladata volt –, most azonban elektromos és mechanikus rendszer működteti az óramutatókat. Egy elektronikus alkatrészen keresztül műholddal is kapcsolatban áll a szerkezet, így például, ha áramszünet miatt leáll az óra, utólag önállóan javítja a helyes időpontra a mutatók állását – számolt be az újdonságról a lelkész.

A toronyóra javítása húszezer lejt emésztett fel. A megyei tanács nyolcezer lejjel támogatta, a többit az egyházközség saját bevételeiből fizette.

A jelenlegi református templom a harmadik Nagyborosnyón, feltételezések szerint az elsőt az Árpád-korban építették, ennek tárgyi bizonyítékai nincsenek. A mostani templomhajó 1853–54-ben épült, a torony 1869–71 között, akkor szerelték fel a toronyórát, és ugyanekkor építették az orgonát is. Abban az időszakban Kisbaconi Benedek Áron teljesített szolgálatot az egyházközségben (1825–79 között volt Nagyborosnyó lelkipásztora). A templomépítés idején Nagyborosnyó erős gazdasági fejlődésben volt, jómódú helybéliek, támogatók, mecénások támogatták a munkát – elevenítette fel Németh Zoltán.

Háromszék Napilap (www.3szek.ro)


 

Hozzászólások
 • Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Hirdetés

Eseménynaptár

Hamarosan

Nincs esemény

Önök írták

Szennyes-teregetés 2013. december 05. csütörtök, 15:45
Írta: hon hunor

Megbotránkozva olvastam minap a Háromszékben Kádár Gyula polgártársam álláspontját városi tanácsunk ama bölcs határozatával kapcsolatosan, mely szerint városunk területén tilos lett a nyilvános ruhaszárítás.

Bővebben » Olvasói hírek »

Önök küldték

Tűzijáték
Tűzijáték
Küldő: Antal Levente
Az önök képgalériája »

Sepsi-piac

Legfrissebb hirdetések
Médiapartnerek:
Háromszék
preload preload preload preload