Bejelentkezés



Időjárás

Szavazás

Értékelje a sugásfürdői sípályát!

Üzenőfal

Legújabb üzenet: 1 hónapja, 3 hete
  • futshop:
    okkkkkkkkkkkk
  • Gal Tunde:
    valaki nem tudja, hogy a lakonegyedi jatszoterek karbantartasa kinek a feladata?
  • janosci:
    «link»
  • Marta:
    Ganodermás kávé, tea, kakaó. Rendeles az online webáruházunkban:«link»
  • janosci:
    Smile

Csak regisztrált felhasználók küldhetnek üzenetet

A nap képe

A nap képe

Programtervezet

Olvasóink értékelése: / 1
Értékelés:
2014. április 15. kedd, 10:20
Írta: -   
Kategória: Szent György Napok 2014
 

A 2014-es Szent György Napok tervezett programja.

Szombat - április 26.

19:00Nyitókoncert: Komolyat vidáman műfaji határok nélkül - Illényi Katica és zenekara (Budapest) — Bővebben
http://illenyikatica.hu/
/ Krisztus Király-templom
.
19:30Zene: Saint George Rock Night 9
— Four People One Pack (Székelyudvarhely), Loud Sound Dealers aka LSD (Csíkszereda), Infected Rain (Chișinău – MD), Overloaded (Kovászna)
/ Godó Café

Vasárnap - április 27.

17:00Színház: Szeretik a banánt, elvtársak? - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
http://yorickstudio.ro/
/ Új Stúdió
.
17:00Humor: A székelyek nagy megetetése! - Rádió Gaga és a Gruppen-Hecc kabarétársulat (Marosvásárhely)
/ a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme
.
17:00Csángódélután és moldvai csángó táncház
— Moldvai csángó népi kultúra kutatásának korszakai címmel előadást tart Dr.Tánczos Vilmos néprajzkutató, egyetemi tanár, majd fellép a Százlábacska Néptáncegyüttes, Nyisztor Ilona és a pusztinai gyerekek – szervező: Tipe Tupa Egyesület / Di Stefano Bar
.
19:00A Sass Flóra Nílus-expedíció
— Karda Zoltán vetített képes előadása / Székelyföldi Vadászati Kiállítás
.
19:30Színház: Szeretik a banánt, elvtársak? - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
http://yorickstudio.ro/
/ Új Stúdió
.
19:30Zene: Live in the Library - Alba Ecstasy NordBővebben
— élő, elektronikus zenei koncert
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
19:30Zene: Énekelt versek - Mácsafej (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Unitárius templom

Hétfő - április 28.

09:30Zenés gyermekszínház: Róka Rudi házat épít - Szegedi MiniszínházBővebben
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
11:00Zenés gyermekszínház: Róka Rudi házat épít - Szegedi MiniszínházBővebben
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
11:00Gazdasági ismeretek versenye (magyar és román nyelven)
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
17:30Színház: Hitted volna? - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós Iroda (Budapest) — Bővebben
— Hernádi Judit és Kern András főszereplésével, r.: Verebes István
/ a színház nagyterme
.
18:00Komolyzene: IV. Diákkórus-fesztivál
/ Krisztus Király-templom
.
18:00Kiállításmegnyitó: Fotóbiennále az Erdélyi Kárpát Egyesület Háromszéki osztályának szervezésében
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
19:00Kiállításmegnyitó: Ivan Ladislav Galeta egyéni kiállítása
— Megnyitja: Peternák Miklós a kiállítás kurátora, művészettörténész
/ MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér
.
19:30Zene: The Dark Side of the Moon - Pink Floyd Tribute Band (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Új Stúdió
.
20:00Színház: Hitted volna? - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós Iroda (Budapest) — Bővebben
/ a színház nagyterme

Kedd - április 29.

10:00Zenés gyermekszínház: Ősi suli - Szegedi Miniszínház
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
10:00Kerekasztal beszélgetés üzletemberekkel
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
12:00Zenés gyermekszínház: Ősi suli - Szegedi Miniszínház
www.miniszinhaz.hu
/ a színház nagyterme
.
14:00Aranylakodalmasok köszöntése
/ Házasságkötő terem
.
16:30145 éve született Elie Miron Cristea, a romániai ortodox egyház első pátriárkája
— – a dokumentumkiállítás szervezője a Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma / Román Szellemiség Múzeuma
.
17:00Kiállításmegnyitó: The Land of Emotions
— Kortárs attitűdök VII. országos képzőművészeti tárlat
/ a volt Művész moziban
.
17:00Kiállításmegnyitó: Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművészek Szövetsége tagjainak közös tárlatmegnyitója
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
.
17:30Színház: Bucharest calling - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
http://yorickstudio.ro/
/ Új Stúdió
.
18:00Kiállításmegnyitó: tMM
— Tájmisztika Műhely képzőművészeti kiállítás – Etna Alapítvány
/ Lábas Ház
.
18:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum olimpikonjainak klasszikus zenei előadása (Sepsiszentgyörgy)
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
18:00Előadás: A társas táncok története
— a Kék Hold Táncklub vetített képes előadása a tánc világnapja alkalmából
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
.
18:30Színház: Életképek
— A. P. Csehov, W. Shakespeare, Szép Ernő jelenetek – Visky Árpád Színjátszó Társulat
/ Kónya Ádám Művelődési Ház
.
19:00Színház: Mă tot duc (Szüntelenül megyek) - Teatrul Foarte Mic (Bukarest) — Bővebben
— Oana Pellea és Mihai Gruia Sandu főszereplésével
/ a volt Művész moziban
.
19:00Zene: Kedvenc dolgaim című önálló estje - Szulák Andrea (Budapest) — Bővebben
— zongorán kísér: Bolba Tamás
/ a színház nagyterme
.
19:30Színház: Bucharest calling - Yorick Stúdió (Marosvásárhely) — Bővebben
/ Új Stúdió

Szerda - április 30.

09:00VIII. Gyermekszínjátszó Találkozó
— az I–IV. osztályos korcsoport bemutató előadásai 12 óráig, majd a V–VIII. osztályos korcsoport előadásai
/ Váradi József Általános Iskola díszterme
.
09:30Zenés bábjáték: Dózsa György és a dálnoki boszorkány
— Írta és rendezte: Strausz Róbert – Tick-tack Bábszínház
/ Új Stúdió
.
11:00Gyermekelőadás: Împărăţia florilor (A virágok birodalma)
— r.: Dan Țopa, bemutató előadás – Andrei Mureşanu Színház
/ a volt Művész moziban
.
11:00Zenés bábjáték: Dózsa György és a dálnoki boszorkány
— Írta és rendezte: Strausz Róbert – Tick-tack Bábszínház
/ Új Stúdió
.
11:00Általános műveltségfejlesztő vetélkedő
/ Babeş-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata
.
14:00A kommunista diktatúra áldozatai emlékházának avatóünnepsége
— Közreműködik a Volt Politikai Foglyok Kovászna Megyei Szervezete
/ Beör-palota, Martinovics Ignác utca
.
17:00Közönségtalálkozó Dóka Péter ifjúsági íróval, a Móra Könyvkiadó szerkesztőjével, A kék hajú lány és a Hogyan lettem médiasztár? című könyvek szerzőjével
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
17:30Színház: A szív hídjai - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós IrodaBővebben
/ a színház nagyterme
.
18:00Kiállításmegnyitó: Különlegességek az Árkosi Tájmúzeum gyűjteményéből
— Néprajzi kiállítás Bálinth Zoltán gyűjtéséből
/ a testvértelepülések utcájának bejárata
.
19:00Színház: Ştefan Peca: Sfântul din Sfântu Gheorghe
— r.: Ana Mărgineanu – Andrei Mureşanu Színház
/ a volt Művész moziban
.
19:30Színház: Edith Piaf et Agnes - Gajai Ágnes színművésznő egyéni előadása Bővebben
/ Új Stúdió
.
20:00Színház: A szív hídjai - Belvárosi Színház és az Orlai Produkciós IrodaBővebben
/ a színház nagyterme
.
20:20Zene: a Quazar avangárd dzsesszegyüttes koncertje, valamint Ördög Gábor István Beat vacsora című verseskötetének bemutatója
/ Székely Nemzeti Múzeum, Bartók Terem

Csütörtök - május 1.

12:00A kézműves vásár és a borudvar megnyitója
/ Kultúrkert
.
12:00Szent György Expo Wellness megnyitó – kiállítás és vásár.
— Megtekinthető naponta 10 és 20 óra között, vasárnap (május 4.) 18 óráig.
/ a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme
.
12:15Néptánc: a Csipike Napköziotthonos Óvoda táncműsora
— Felkészítő tanítók: Andorkó Anikó, Demeter Zsuzsanna, Borchină Săndica, Nica Florica
/ Kultúrkert
.
12:30Néptánc: a Gödri Ferenc Általános Iskola előkészítő B., II. A., III. A. és III. B. osztályainak előadásai
— Felkészítő tanítók: Csáky Gabriella, Kocsis Hunor és Kocsis Lilla-Tünde
/ Kultúrkert
.
13:00Folklór műsor
— a szitabodzai Brâuleţul együttes Neagoe Daniel vezetésével, a zágonbárkányi Pădurenii férfikar Cristina Deteşanu vezetésével, a bodzafordulói Ciobănaşul zenekar Ionică Mitrofan vezetésével, az előpataki Népi Hagyományőrző Együttes és Adriana Ilei Dan Ardeleanu koordinálásával, a kovásznai Voineştenii együttes Ana Sandulea vezetésével
/ Kaufland színpad
.
13:30Tánc: a Pinocchio Napköziotthonos Óvoda nagycsoportjának előadása
— Felkészítő óvónők: Nagy Csilla és Varga Beáta
/ Kultúrkert
.
14:00Ének: a Gulliver Napköziotthonos Óvoda kórusa
— Felkészítő óvónők: Váncsa Szilvia és Nagy Anabella
/ Kultúrkert
.
14:10Tánc: a Gulliver Napköziotthonos Óvoda táncelőadásai
— Felkészítő óvónők: Csulak Szidónia, Tomos Gabriella, Sebestyén Kinga és Ugron Kinga
/ Kultúrkert
.
14:30A Művészeti Népiskola szólistái
/ Kultúrkert
.
15:00Tánc: A baróti művelődési ház Synkron tánccsoportja
— Csoportvezető: Nagy Kopeczky Annamária
/ Kaufland színpad
.
15:30Néptánc: a Váradi József Általános Iskola II. C., III. C., valamint a Székely Mikó Kollégium II. D. osztályainak előadásai
— Felkészítő tanítók: Nemes Ildikó, Fodor Mónika, Szabó Béla
/ Kultúrkert
.
15:40Társasági táncbemutató - a Kék Hold tánciskola The Buttons tánccsoportja (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
16:00Háromszéki Diákegyüttesek Találkozója
www.emihirek.ro
/ Kaufland színpad
.
16:00A Művészeti Népiskola táncosai
/ Kultúrkert
.
17:00Néptánc: a Székely Mikó Kollégium II. C., valamint a Váradi József Általános Iskola IV. E., III. B., I. D. osztályainak előadásai
— Felkészítő tanítók: Geangalau Lenke , Domokos Zsuzsa, Bedő Magdolna, Ferenczi Piroska, Péter Kinga
/ Kultúrkert
.
17:00Tánc: Gábor Áron - történelmi táncdráma a Háromszék Táncegyüttes előadásában (Sepsiszentgyörgy)
— Rendező-koreográfus: Orza Călin
/ a színház nagyterme
.
17:30A Constantin Brâncuşi Szakképző Líceum diákjainak népdalműsora
— Szólista: Diana Mogoş
/ Kultúrkert
.
17:45Tánc: Constantin Brâncuşi Szakképző Líceum diákjai
— Oktató: Adrian Negrilă
.
18:00Bevezetés az otthonoktatásba (keresztyén szempontból)
— a Károlyi Gáspár Egyesület és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik Sándor utca 6. szám
.
18:00Kiállításmegnyitó: Végletek között – Lukács Sándor-Lucky karikatúra kiállítása
— Megnyitja: László Károly – Puki bácsi nyugalmazott színművész / a színház gangja
.
18:30Exit Rock Band (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
18:30Vetítés: Magyaradás ‘45 – Színház a tévében
— válogatás a bukaresti magyar adás archívumából / a színház előcsarnoka
.
19:00Háromszéki Diákegyüttesek Találkozójának eredményhirdetése
www.emihirek.ro
/ Kaufland színpad
.
20:00Mobilmánia nagykoncertBővebben
/ Kaufland színpad
.
20:30St. George Quintet (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
20:30Színház: Tamási Áron: Vitéz lélek - Spektrum Színház (Marosvásárhely) — Bővebben
www.spectrumszinhaz.ro
/ a színház nagyterme
.
22:00SzeklerBővebben
/ Kaufland színpad
.
22:00Silent Party
— DJ White, Smoothnoise, LoudArt
/ Ifjúsági sátor

Péntek - május 2.

08:00Sport: Úszós horgászverseny és halászlé-különlegességek.
— A verseny korhatár nélküli, csalizni bármivel lehet. Beiratkozni a következő telefonszámokon lehet: 0755 973 147 (Antal Alpár) és 0751 127 111 (Dálnoki László) – Szervezők: Sugás Lake & Kama Carp Fisching Club / Sugási horgásztavak
.
11:00Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület néptáncosai
— a Hófehérke Óvoda nagycsoportosai, a Pinocchio Óvoda nagycsoportosai, a Csipike Óvoda nagycsoportosai, a sepsibodoki Vörösbegy néptáncegyüttes. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
11:30Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájának néptáncosai
— a Kőrösi Csoma Sándor Óvoda nagycsoportosai, az 5. számú óvoda vegyes csoportja, a Református Kollégium előkészítős és elsős tanulói, a Váradi József Általános Iskola IV. C. és IV. B. osztálya. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
12:00Szent György-napi ünnepélyes felvonulás
/ Kaufland színpad
.
12:00Tánc: a Mikes Kelemen Elméleti Líceum III. A. osztályának táncelőadása
— Felkészítő tanító: Nagy Kopeczky Annamária
/ Kultúrkert
.
12:00Felvonulás az ifjúsági Szent György sárkánnyal
/ Ifjúsági sátor
.
12:10Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájának néptáncosai
— Batyus Néptáncegyüttes és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum C előkészítő, I. A., I. C., III. A., IV. A. osztályai. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
12:30Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty)
/ Kaufland színpad
.
12:40Néptánc: a Mikes Kelemen Elméleti Líceum V–VIII. osztályos tanulóinak néptánc-előadása
— Felkészítő oktató: és Kocsis Hunor
/ Kultúrkert
.
13:00Ida Aerobik Show (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
13:00Néptánc: a Százlábúak Néptáncegyüttes, a Váradi József Általános Iskola II. F., III. D., valamint a Székely Mikó Kollégium III. A., II. B. osztályos néptánccsoportjának előadása
— Felkészítő oktatók: Virág Imola és Virág Endre, Tankó Blanka, Márton Magdolna, Gyárfás Lívia, Gerő Alexa
/ Kultúrkert
.
13:30Tánc: A Nicoale Colan Általános Iskola ritmikus tánc és zumbabemutatója
— Felkészítő tanítók: Dobrean Maria és Simona Marcu
/ Kaufland színpad
.
13:30Az Ifjúsági Sátor hivatalos megnyitója
/ Ifjúsági sátor
.
14:00Zumbabemutató
/ Kaufland színpad
.
14:00Néptánc: Rügyecske és Fenyőcske néptánccsoportok, valamint az Izvoraşul együttes (Kónya Ádám Művelődési Ház)
— Koreográfus: Rápolti István
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: Hagyomány és innováció
— Kerekasztal-beszélgetés, házigazda: Gnome Design Kft., moderátor Rácz Attila
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: 14.00 órától kezdődően három óránként Gnome Design tippverseny és interaktív lézerbunker
— a Savvy Kft. jóvoltából
/ Kultúrkert
.
14:00Harmónia kamarakórus koncert
/ Ifjúsági sátor
.
14:20Harcművészeti bemutató: SportAll karate show (Sepsiszentgyörgy)
— oktató: Vass Hunor
/ Kaufland színpad
.
14:30A Háromszéki Pálinkaverseny díjkiosztó ünnepsége
/ Kultúrkert
.
15:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum fúvószenekara
— Karmester: Maksai József
/ Kaufland színpad
.
15:30Voces – női kar
— Meghívott: Luiza Zan (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
16:15Lupinger Attila Edward 11 éves rockgitáros műsora
/ Kaufland színpad
.
16:30Evilági zenekar (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
www.evilagi.hu
/ Autoliv színpad
.
17:00The Crazy Plumbers (Kézdivásárhely) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
17:00Tánc: Merjünk nagyot álmodni (Sepsiszentgyörgy)
— A Művészeti Népiskola (Sepsiszentgyörgy) balettelőadása
/ a színház nagyterme
.
17:00Kvisz kvíz
— a Kovakő szervezésében – Turbó aktivity, Beugró, Malom, Ország város, 1000 hely, amit látnod kell, Catan, Élő Sakk, Beer Pong
/ Ifjúsági sátor
.
17:00Közönségtalálkozó: Vama
/ Ifjúsági sátor
.
17:30Bagossy Brothers Company
/ Kultúrkert
.
17:45Közönségtalálkozó: Children of Distance
/ Ifjúsági sátor
.
18:00Ego Sum (Kézdivásárhely)
/ Kaufland színpad
.
18:00Gyereknevelés az otthonoktatásban (keresztyén szempontból)
— a Károlyi Gáspár Egyesület és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik Sándor utca 6. szám
.
18:00Borudvar: Gnome Design Darts 301 verseny – nevezés a helyszínen
— A csapatok száma korlátozott (max. 16), a játékosok pedig 16 éven felüliek lehetnek.
/ Kultúrkert
.
18:00Közönségtalálkozó: Grimus
/ Ifjúsági sátor
.
18:30Grimus (Kolozsvár) — Bővebben
www.grimus.ro
/ Autoliv színpad
.
18:30Közönségtalálkozó: Tankcsapda
/ Ifjúsági sátor
.
19:00Bertici fivérek (Szatmárnémeti)
— lemezbemutató koncert
/ Kaufland színpad
.
19:30Balázs Elemér Group dzsesszkoncert (Budapest)
/ Kultúrkert
.
20:00Humor show
— Fellépnek: Zsók Levente, György Botond, Tánczos Botond
/ Ifjúsági sátor
.
20:153+2 (HU) — Bővebben
— 30 éves jubileumi koncert
/ Kaufland színpad
.
20:30Vama (Bucureşti) — Bővebben
— a Tricomserv Rt. hozzájárulásával
https://www.facebook.com/VamaMusic
/ Autoliv színpad
.
21:00Scholastic
/ Ifjúsági sátor
.
21:30Black Betty blueskoncert (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
22:00L.L. Junior (HU)
/ Kaufland színpad
.
22:00Igaz Szawak
/ Ifjúsági sátor
.
22:30Tankcsapda (HU) — Bővebben
— a Depo hozzájárulásával
www.tankcsapda.com
/ Autoliv színpad
.
23:30Children of Distance (HU) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
23:30Fresh
/ Ifjúsági sátor

Szombat - május 3.

09:00Sport: Szent György-kupa
— labdarugó torna 2001–2006 korosztályos csapatok számára a Sepsi OSK szervezésében. A torna 16 órakor zárul
/ Városi stadion
.
09:00Együtt ösztönzünk egy generációt
— kreatív műhelyek és versenyek madarakról az ALUTUS Hosszútávú Közösségfejlesztési Egyesület szervezésében.
/ Ifjúsági sátor
.
10:00Komolyzene: XIII. Barcasági Evangélikus Gyülekezetek Kórustalálkozója
— Evangélikus templom
.
10:00Sport: 20 éves az ÖTYE – jubileumi kosártorna
— a Mikes Kelemen Elméleti Líceum sportterme
.
10:00Sport: XXIV. Gáll Lajos Futónap – Gáll Lajos Futókör
— rajt az Autoliv színpad elől
.
10:00Lovas programok: Lovasok bevonulása a városba
/ a sportcsarnok mellett
.
11:00Ökumenikus áhítat – Élet a lélekben imacsoport
/ Kaufland színpad
.
11:00Sport: Streetball verseny
— iratkozás a helyszínen 10:30-ig / a Tribel vendéglő előtt
.
11:00Sport: Bicikli ügyességi verseny mountain bike és bmx kategóriákban
— szervező a Kovakő / állomási skatepark
.
11:00Néptánc: A sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület néptáncosai
— Csere néptáncegyüttes (Uzon), Murgó néptáncegyüttes (Mikóújfalu), Zsombor néptáncegyüttes (Sepsibükszád), valamint , az illyefalvi általános iskola előkészítő osztályos tanulói és az illyefalvi óvodások. Oktató: Gáspár Attila
/ Kultúrkert
.
11:00Lovas programok: Hagyományőrző lovas tábor felállítása
/ a sportcsarnok mellett
.
11:00Sakk: Mihai Diţu-emlékverseny
/ Ifjúsági sátor
.
11:00Festőműhely gyerekeknek
/ Ifjúsági sátor
.
12:00Tánc: a Gyermekek Palotája tánccsoportjának bemutatója
— Oktatók: Molnár Enikő, Prună Gabriel
/ Kaufland színpad
.
12:00Néptánc: a Székely Mikó Kollégium II. A. osztályos néptánccsoportjának előadása
— Felkészítő tanító: Varga Mária
/ Kultúrkert
.
12:00Játékok a Sapientia Műszaki és Társadalomtudományi Kar (Csíkszereda) szervezésében
— laborkukac, logó-kvíz, szerepjáték, szlogenvadászat, Saptivity
/ Ifjúsági sátor
.
12:15Néptánc: A Százlábúak Néptáncegyüttes és a Százlábacskák Néptáncegyüttes
— Oktatók: Virág Imola és Virág Endre
/ Kultúrkert
.
12:45Néptánc: a Váradi József Általános Iskola II. D. osztályos néptánccsoportjának előadása
— Felkészítő tanító: Varga Mária
/ Kultúrkert
.
13:00Harcművészeti bemutató: Shoto Team karate show (Sepsiszentgyörgy)
— oktató: Préda Csaba
/ Kaufland színpad
.
13:00Bodzafordulói táncok – A Gyermekek Palotájának néptánccsoportja
— Oktató: Rodica Boieru
/ Kultúrkert
.
13:00Lovas programok: Előkészületek a bemutatók megtartására
/ a sportcsarnok mellett
.
13:00Kulturális divatbemutató
— a Kovakő szervezésében
/ Ifjúsági sátor
.
13:25Néptánc: Mikes Kelemen Líceum II. A., II. B. és IV.C. osztálya
— Oktatók: Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert
.
13:30Humor: Kicsi Székely Gobék
/ Kaufland színpad
.
13:40A Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja
— Az együttes vezetői: Tőkés Zsolt és Tőkés Edit
/ Kultúrkert
.
14:00Spam ifjúsági zenekar
/ Kaufland színpad
.
14:00Gyermektáncház
— a Folker együttes vezetésével
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: 14.00 órától kezdődően három óránként Gnome Design tippverseny és interaktív lézerbunker
— a Savvy Kft. jóvoltából
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: Csapatépítés és headhunting
— Kerekasztal-beszélgetés, házigazda: Gnome Design Kft, moderátor Simon Károly
/ Kultúrkert
.
14:00Lovas programok: Lovasíjász-bemutató
— a Szilaj Hagyományőrző Egyesület szervezésében
/ a sportcsarnok mellett
.
14:00Saint George's Got Talent tehetségkutató
— előválogatás
/ Ifjúsági sátor
.
15:00Gospel
— A Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella gyerekkórusa, Canto kamaraegyüttese, fúvós és jazz gyerekzenekara
/ Kaufland színpad
.
15:00Lovas programok: „A kökösi hídon”
— csatabemutató, a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület szervezésében
/ a sportcsarnok mellett
.
15:30Transylvanian Saxofon Quartet (Marosvásárhely–Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
16:00Élő kapcsolás
— Közönségtalálkozó az Erdélyi Magyar Televízió műsorvezetőivel, szerkesztőivel / ETV sátor, a polgármesteri hivatal előtt
.
16:00Lovas programok: Huszárok testközelből
— huszárok mindennapjainak bemutatása
/ a sportcsarnok mellett
.
16:00Business Café
— a Junior Business Club szervezésében
/ Ifjúsági sátor
.
16:15Scholastic (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
17:00Dirty Slippers (Gyula, HU)
https://www.facebook.com/dirtyslippers
/ Autoliv színpad
.
17:00Közönségtalálkozó: Animal Cannibals
/ Ifjúsági sátor
.
17:30DNS (Borszék)
/ Kaufland színpad
.
17:30Sic Transit Gloria Mundi (HU) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
18:00Szülők feladata az otthonoktatásban (keresztyén szempontból)
— a Károlyi Gáspár Egyesület és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik Sándor utca 6. szám
.
18:00Borudvar: Gnome Design Darts 301 verseny – nevezés a helyszínen
— A csapatok száma korlátozott (max. 16), a játékosok pedig 16 éven felüliek lehetnek.
/ Kultúrkert
.
18:00Közönségtalálkozó: Connect-R
/ Ifjúsági sátor
.
18:00„... de attól meg mindenki mérges” – szövegnyomozás Lovasi Andrással
— Közönségtalálkozó és beszélgetés a Kispál és a Borz, illetve a Kiscsillag frontemberével
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
18:10Animal Cannibals (HU) — Bővebben
— 25 éves jubileumi koncert
http://www.animalcannibals.hu/
/ Autoliv színpad
.
19:00Orbán Barra Gábor trial-kerékpár bajnok rekordkísérletei
/ Autoliv színpad
.
19:00Mercedes Band (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
19:00Közönségtalálkozó: Punnany Massif
/ Ifjúsági sátor
.
19:30Live - Connect-R (Bukarest) — Bővebben
http://connect-r.eu/
/ Autoliv színpad
.
19:30Koszika & The HotShots (Marosvásárhely) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
20:30Punnany Massif (HU) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
21:00Fúvó Shock
/ Ifjúsági sátor
.
21:30Rednex (SE) — Bővebben
Rednex
/ Autoliv színpad
.
21:30Besh o droM világzenei koncert (HU) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
22:30Bond Jovi Tribute Band (HU)
/ Kaufland színpad
.
22:30Bagossy Brothers CompanyBővebben
/ Ifjúsági sátor
.
23:00Kispál és a borz (HU) — Bővebben
http://www.kispalesaborz.hu/
/ Autoliv színpad
.
23:59AB/CD Tribute Band (HU)
/ Kaufland színpad

Vasárnap - május 4.

10:00Sport: Duatlon
— iratkozás 9 órától – Alpin Sport Egyesület / rajt a Kálvin térről
.
11:00Néptánc: az Ady Endre Általános Iskola előkészítő, és I–IV. osztályos tanulóinak néptánc előadásai
/ Kultúrkert
.
11:00Lovas programok: Gyalogos és lovasíjász-bemutató
— interaktív tevékenységek a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület szervezésében
/ a sportcsarnok mellett
.
11:40Tánc: az Ady Endre Általános Iskola első osztályos tanulóinak táncelőadása
/ Kultúrkert
.
11:50Zene: az Ady Endre Általános Iskola Blökflöte csoportjának furulya előadása
/ Kultúrkert
.
12:00Ökumenikus istentisztelet
/ Kaufland színpad
.
12:00Népdalcsokor – a sepsiszentgyörgyi nyugdíjasok Őszirózsa Dalköre (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
12:00Üvegfúvás Szalma Zsolt üvegfúvómesterrel
/ Ifjúsági sátor
.
12:00Hagyományos bulz
/ Ifjúsági sátor
.
12:00„Şezătoare”
— a cahuli (Moldovai Köztársaság) Bogdan Petriceicu Haşdeu Állami Egyetem tanárainak és diákjaink kiállítása és énekes-verses bemutatója.
/ Ifjúsági sátor
.
12:30Huszárdalok és -táncok
— Szilaj Hagyományőrző Egyesület
/ Kultúrkert
.
13:00A Plugor Sándor Művészeti Líceum 3–4. osztályos gyerekkórusa, népzene együttese, fuvola kamarazenecsoportja
— zongorán játszik: Sinka Nóémi és Dancs Ádám
/ Kultúrkert
.
13:00Pro Urbe díj átadási ünnepsége
/ Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem
.
13:00Őrkő Néptáncegyüttes
/ Kaufland színpad
.
13:00A sör
— a Parittya Egyesület előadása
/ Ifjúsági sátor
.
13:30Tánc: a Gödri Ferenc Általános Iskola IV. B. osztályának táncelőadása
— Felkészítő oktató: Zsigmond Judit
/ Kaufland színpad
.
13:45Divatbemutató: Stílus és kreativitás – a Kós Károly Szakképző Líceum IX–XII. osztályos tanulóinak munkáiból
— Felkészítő tanárok: Gagyi Enikő és Mátyás Erzsébet
/ Kaufland színpad
.
14:00Jazzkaláka (Brassó–Sepsiszentgyörgy–Kézdivásárhely)
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: 14.00 órától kezdődően három óránként Gnome Design tippverseny és interaktív lézerbunker
— a Savvy Kft. jóvoltából
/ Kultúrkert
.
14:00Borudvar: Lézeres fénytechnika és alkalmazási területei
— Kerekasztal-beszélgetés, házigazda: Gnome Design Kft, meghívott Savvy Kft.
/ Kultúrkert
.
14:00I.S.E. – Foglaló
— a SEPSI I.S.E. szervezésében
/ Ifjúsági sátor
.
14:15Zumba flashmob
/ Kaufland színpad
.
15:00Részletek Az oroszlánkirály c. musicalből - Minisnaps (Sepsiszentgyörgy)
/ Kaufland színpad
.
15:00Művészeti Népiskola sepsiszentgyörgyi és barátosi egyesített fúvószenekara
— Erzsébet park, zenepavilon
.
15:30Új dalok – Demeter Eli és zenész barátai (Kézdivásárhely)
/ Kultúrkert
.
16:30Stereogám (Székelyudvarhely) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
16:45Sport: Bokwa fitness villámcsődület
— Erzsébet park, zenepavilon
.
17:00Éltes Áron Quartet (Sepsiszentgyörgy)
/ Kultúrkert
.
17:00Közönségtalálkozó: Rúzsa Magdi
/ Ifjúsági sátor
.
17:30Dancs Annamari, Szabó Dávid és a Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar koncertjeBővebben
— Meghívott: Ráduly Botond „Manó” – a sepsiszentgyörgyi Rotary Club hozzájárulásával
/ Autoliv színpad
.
18:00Whisperblast (Kolozsvár–Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kaufland színpad
.
18:00Keresztyén párválasztás
— a Károlyi Gáspár Egyesület és a Romániai Otthonoktatók Egyesülete szervezésében / Málik Sándor utca 6. szám
.
19:00Session Jazz Band (Sepsiszentgyörgy) — Bővebben
/ Kultúrkert
.
19:30Bikini (HU) — Bővebben
— az Amigo&Intercost ajándéka
/ Autoliv színpad
.
19:30Youvenis Group (Bodzaforduló)
/ Kaufland színpad
.
20:00Szász Ágnes koncert
/ Ifjúsági sátor
.
20:15Saint George's Got Talent tehetségkutató verseny
— Meghívottak: a Scholastic együttes és Diana Logofătu
/ Ifjúsági sátor
.
21:00A Szent György-napi tombola sorsolása
/ Autoliv színpad
.
21:00The Carbonfools (HU)
http://www.carbonfools.com/
/ Kaufland színpad
.
21:00TransylmaniaBővebben
— Barót–Sepsiszentgyörgy
/ Kultúrkert
.
21:15Spam
/ Ifjúsági sátor
.
21:30Rúzsa Magdi és zenekara (HU) — Bővebben
— a 20 éves Aquaris Veritas hozzájárulásával
http://rmfc.hu/
/ Autoliv színpad
.
22:30Hargitárock
/ Ifjúsági sátor
.
23:15Drum&Piano Project - Havasi (HU) — Bővebben
— Meghívott: Kiss Endi, a Hooligans dobosa - a Kaufland ajándéka
/ Autoliv színpad
.
23:45Tűzijáték – az Arcon Kft. ajándéka
/ Autoliv színpad

Állandó programok

Csütörtök - május 1.

május 1-4
00:00-00:00
Tombola és mérés (vérnyomás, vércukor, koleszterol és triglicerid) – Vöröskereszt
— Civil sétány

Csütörtök - május 1.

május 1-4
09:00-22:00
Családi liget
— állandó program családoknak, gyerekeknek – nyugodt körülmények között miközben a gyerekek felügyelet alatt ugrálnak, arcot festetnek, énekelnek, táncolnak és kézművesednek, a felnőttek elfogyaszthatják kedvenc ételük, italuk, támogatva a Vöröskereszt karitatív tevékenységeit / Kós Károly u. 7. szám

Csütörtök - május 1.

május 1-4
11:00-18:00
Sport: Műfalmászás – Alpamayo Kft.
— Erzsébet park

Péntek - május 2.

május 2-4
10:00-16:00
Szent György Expo Wellness – kiállítás és vásár
— Megtekinthető vasárnap (május 4.) 18 óráig.
/ a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme

Péntek - május 2.

május 2-4
10:00-16:00
Lovagoltatás
— Barabás Lovarda, Shagya Lovaskub / a városi sportcsarnok mellett

Péntek - május 2.

május 2-4
11:00-16:00
Hogyan hozz létre egy vállalatot? / Az első európai önéletrajzod / Gyereksarok / Csillagászati lecke
/ Ifjúsági sátor

Péntek - május 2.

május 2-4
11:00-22:00
Pingpong a Kovakő szervezésében / Slackline a SEPSI ISE szervezésében / Lava Theme Park — kiállítás Sepsiszentgyörgyön készült dinoszauruszokból / Üzenőfal (BIT)
/ Ifjúsági sátor

Péntek - május 2.

május 2-4
14:00-17:00
Élő könyvtár
/ Ifjúsági sátor

Szombat - május 3.

május 3-4
14:00-16:00
Arcfestés
/ Ifjúsági sátor

 

Hozzászólások
  • Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Hirdetés

Eseménynaptár

Hamarosan

2017. május 30., 17:45
Mozi
2017. május 30., 18:00
Hitvilág
2017. május 30., 18:00
Könyvbemutató Dózsa Györgyről
2017. május 30., 19:00
Évadzáró előadás
2017. május 30., 20:00
Színház
2017. május 30.
Ügyelet

Mai

2017. május 30., 08:00
Pályázati felhívás
2017. május 30., 08:00
MOL Tehetségtámogató program
2017. május 30., 08:00
Csutak Vilmos-díj
2017. május 30., 08:00
Önkénteslehetőség Budapesten
2017. május 30., 08:00
Színjátékosok 3. találkozója
2017. május 30., 08:00
Pályázat
2017. május 30., 08:00
Röviden
2017. május 30., 09:30
Gyermeknapi rendezvények
2017. május 30., 17:45
Mozi
2017. május 30., 18:00
Könyvbemutató Dózsa Györgyről
2017. május 30., 18:00
Hitvilág
2017. május 30., 19:00
Évadzáró előadás
2017. május 30., 20:00
Színház
2017. május 30.
Zene
2017. május 30.
Böjte Csaba Kovásznán
A nap összes eseménye »

Heti

2017. május 29., 08:00
Röviden
2017. május 29., 14:45
Rádió
2017. május 29., 15:00
Képernyő
2017. május 29., 19:00
Színház
2017. május 29.
Előadás és kiállítás a hálózatokról
2017. május 29.
Ügyelet
2017. május 29.
Sebességmérés
2017. május 29.
Hitvilág
2017. május 29.
Zene
2017. május 29.
Könyvbemutató Dózsa Györgyről
2017. május 29.
Évadzáró előadás
2017. május 29.
Tánc
2017. május 30., 08:00
Pályázati felhívás
2017. május 30., 08:00
MOL Tehetségtámogató program
2017. május 30., 08:00
Csutak Vilmos-díj
2017. május 30., 08:00
Önkénteslehetőség Budapesten
2017. május 30., 08:00
Színjátékosok 3. találkozója
2017. május 30., 08:00
Pályázat
2017. május 30., 08:00
Röviden
2017. május 30., 09:30
Gyermeknapi rendezvények
2017. május 30., 17:45
Mozi
2017. május 30., 18:00
Könyvbemutató Dózsa Györgyről
2017. május 30., 18:00
Hitvilág
2017. május 30., 19:00
Évadzáró előadás
2017. május 30., 20:00
Színház
2017. május 30.
Zene
2017. május 30.
Böjte Csaba Kovásznán
2017. május 30.
Ügyelet
2017. május 31., 18:00
Bibliaóra
A hét összes eseménye »

Önök írták

Szennyes-teregetés 2013. december 05. csütörtök, 15:45
Írta: hon hunor

Megbotránkozva olvastam minap a Háromszékben Kádár Gyula polgártársam álláspontját városi tanácsunk ama bölcs határozatával kapcsolatosan, mely szerint városunk területén tilos lett a nyilvános ruhaszárítás.

Bővebben » Olvasói hírek »

Önök küldték

Az almási barlang fele
Az almási barlang fele
Küldő: Hanna Panna
Az önök képgalériája »
Médiapartnerek:
Háromszék
preload preload preload preload